O nás

Opus musicum je tradiční hudební revue, která vychází v Brně nepřetržitě už od roku 1969 a je jedním z nejstarších hudebních časopisů v České republice. Vychází v atraktivním moderním designu. Obálky ročníku 2023 zdobí díla výtvarnice Hany Svobodové.

Posláním Opus musicum je pečovat o kontinuální rozvoj hudebního písemnictví, vydávat odborné hudební publikace o hudební kultuře a systematicky podporovat soudobou českou hudební tvorbu.

V roce 2023 opět dbáme především na kvalitu obsahu. I nadále je cílem Opus musicum propojovat tradici s četnými inovacemi a věnovat se činnostem dle svého poslání.

Opus musicum je hudebním periodikem uznávaným odbornou veřejností v České republice i v zahraničí. Publikujeme původní muzikologické studie, reflektujeme významné fenomény a osobnosti hudební kultury, stejně jako dění v oblasti hudebního divadla a koncertního a festivalového života. Opus musicum je dlouhodobě distribuován také do zahraničí, kde je významným nástrojem propagace české hudební kultury.

Můžete se letos těšit opět na šest vydání s exkluzivním hudebním obsahem.

Opus musicum si více než půl století zachovává profil kvalitního odborného periodika, které cílí na náročné čtenáře a příznivce o kulturu. Cíle a ambice Opus musicum vždy sahaly za hranice výlučně hudebního časopisu, důraz je kladen na mezioborovost a exkurzi za hranice tzv. vážné hudby.

Opus musicum je recenzovaným časopisem. Je ceněn nejen pro svůj kvalitní muzikologický obsah, ale také pro progresivní grafickou podobu, která reflektuje moderní trendy grafického designu. Považujeme za jednu z priorit také estetickou podobu časopisu – v každém roce publikujeme na obálkách hudební revue díla některého z renomovaných českých výtvarníků (D. Chatrný, P. Rudolf, I. Chatrný, P. Hayek, D. Tóth, Z. Merta, P. Nikl, Z. Sýkora, V. Chalánková, T. Hlavenka, H. Puchová, J. Šigut).

V knižnici Opus musicum vydáváme knihy o české hudební kultuře. Předplatitelé mají slevu 20% na všechny tituly z knižnice Opus musicum.

Staňte se součástí komunity příznivců kvalitního psaní o hudbě a pořiďte si předplatné Opus musicum. http://www.opusmusicum.cz/predplatne

Časopis a publikace Opus musicum si můžete pohodlně zakoupit v našem e-shopu a u našeho partnera:
Knihkupectví Kosmas (síť prodejen a e-shop)

Těšíme se na další setkávání s Vámi při čtení Opus musicum.

Opus musicum vychází za finanční podpory

Ministerstvo kultury České republiky
Ministerstvo kultury České republiky
Nadace Leoše Janáčka
Nadace Leoše Janáčka
Nadace Český hudební fond
Nadace Český hudební fond
Statutární město Brno
Statutární město Brno

Mediální partneři

Moravská galerie Brno
Moravská galerie Brno
Národní divadlo Brno
Národní divadlo Brno
Janáčkova filharmonie Ostrava
Janáčkova filharmonie Ostrava
Filharmonie Brno
Filharmonie Brno

Partnerská knihkupectví

Academia Brno a Ostrava
Knihkupectví Academia Brno a Ostrava
Barvič a Novotný Brno
Knihkupectví Barvič a Novotný Brno
Kosmas
Knihkupectví Kosmas
Knihkupectví Hana Smilková, FF MU Brno
Capriccio – hudební literatura Praha
Knihkupectví Talacko Praha

Spolupracující firmy

Helbich tiskárna, a.s.